Van Week tot Week 31-05-2026

Zondag  31 mei  2026 (De H. Drie-eenheid)

Het is een Clara-Franciscusviering.

De viering vindt plaats in de Graankorrel

Renswoudestraat 75

1106 BJ Amsterdam Zuidoost

In onze kerk is er deze ochtend geen viering!

Het feest van de Heilige Drie-eenheid

Dit feest wordt gevierd op de eerste zondag na Pinksteren.

Hiermee lijkt de Kerk de drie voorgaande feesten tegelijk in herinnering te willen brengen.

Elk van de vorige feesten zette immers één persoon van de Drie-eenheid centraal:

– Met Pasen wordt de verrijzenis van Christus herdacht.

– Met Hemelvaart wordt gevierd dat Jezus bij God verder leeft.

– Met Pinksteren wordt gevierd dat de Geest van Jezus verder onder ons leeft.

Chantal Leterme

Brief Bavodag aan tieners

Beste tieners en vormelingen,

We nodigen jou uit voor de Bavodag! De Bavodag is een leuke dag voor alle tieners in ons bisdom. Het is een van vreugde, geloof en samenzijn met je leeftijdsgenoten. Dit jaar willen we stilstaan bij een bijzondere heilige: Franciscus van Assisi. Hij speelt een belangrijke rol in de kerk. En dat kun jij ook doen! Daarom is het thema: Bouw mijn kerk op. De Bavodag zal op zaterdag 20 juni in Haarlem (de kathedraal) zijn. Het programma gaat om 10.30 uur van start (inloop vanaf 10.00 uur) en eindigt om 16.30 uur. Er wordt weer aan een leuk programma gewerkt. En zoals gewoonlijk sluiten we de dag af met de heilige Mis samen met onze bisschop.We zouden het super fijn vinden als ook jij erbij bent! Aanmelden kan via de website van het bisdom (www.bisdomhaarlem-amsterdam.nl/bavodag).

We vragen ieder een lunchpakketje mee te nemen en een bijdrage van €10,- per persoon (tieners en begeleiders), die ter plekke contant kan worden betaald. Wij zorgen voor frisdrank, snacks en een leuk programma.

We hopen er samen een mooie dag van te maken. Mis het niet!

Namens het team van de Bavodag,

Pater Esko Kissboat

Zondag 31 mei 11.15 uur: Eucharistieviering in de Graankorrel

Voorganger: Alle paters en diaken Patrick Gunther

31 mei H. Drie-eenheid Exodus 34,4b-6.8-9 – Johannes 3,16-18

God openbaart zich als barmhartig en genadig, geduldig en rijk aan liefde en trouw. Ondanks ontrouw blijft Hij nabij en wil Hij met zijn volk meetrekken. In het evangelie krijgt die liefde haar diepste vorm, God geeft zijn Zoon, niet om te veroordelen maar om te redden. Oordeel ontstaat pas waar die liefde wordt afgewezen. Zo zien wij één beweging, God zoekt de mens steeds opnieuw op. Zijn hart is vergeving, en zijn verlangen is leven voor ieder mens.

Vrijdag 5 juni 10.30 uur Eucharistieviering.

Voorganger: pater Marianus Jehandut

Zondag 7 juni 10.30 uur: Eucharistieviering

Voorganger: pater Frans Mulders

M.m.v.: PeeBeekoor

Intenties:

Giovanni Augimeri, Jill Krenn-Carter, Gaby Schipper-Bleekemolen, Corrie Avoird- Endeveld

Zondag 7 juni Berkenstede Woord- en Communiedienst om 11.00 uur.

Voorganger: Onbekend

7 juni Sacramentsdag Deuteronomium 8,2-3.14b-16a – Johannes 6,51-58

Deuteronomium herinnert eraan hoe God zijn volk voedde met manna in de woestijn, om hen te leren vertrouwen. De mens leeft niet van brood alleen, maar van Gods woord. Jezus gaat verder, Hij is zelf het levende brood, gegeven tot leven van de wereld. Wie van Hem eet, ontvangt blijvend leven. Zoals God toen zorgde in de woestijn, zo voedt Hij nu innerlijk. Geloof wordt zo een weg van ontvangen, vertrouwen en leven uit wat God schenkt.

Vrijdag 12 juni 10.30 uur Woord- en communieviering.

Voorganger: Petra Oostenrijk

  Clara & Franciscusviering in de Drie Stromen
Op zondag 31 mei 2026, het feest van de Heilige Drie-eenheid, vieren we samen de eucharistie in de Regioviering van het samenwerkingsverband Clara & Franciscus. Het thema is: God trekt met ons mee. Een mooie gelegenheid om als gemeenschappen samen te komen, elkaar te ontmoeten en te ervaren hoe de Heilige Geest ons verbindt. Let op: de viering begint op een afwijkende tijd, nl. om 11:15 uur, en vindt plaats in kerkcentrum De Drie Stromen (parochie De Graankorrel, Renswoudestraat 75, 1106 BJ Amsterdam-Zuidoost). Sint Petrus’ Banden is, evenals de andere kerken van het samenwerkingsverband in Amsterdam-Oost en Duivendrecht, die dag gesloten

Magnifica Humanitas

Graag vragen wij uw aandacht voor de publicatie van de eerste encycliek van Paus Leo, “Magnifica Humanitas”, van 25 mei 2026. Voor informatie klik op onderstaande afbeelding:

Magnifica Humanita

Dit bericht is geplaatst in van Week tot Week. Bookmark de permalink.